ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4647080
*
nr 464 7080
Spegel
med konsol, nyrokoko, höjd: 242
Utrop:
6.000 kr
Såld:
7.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 09:23:29
1
6.500 kr
16/4 14:34:50
2
5.200 kr
16/4 14:35:14
2
5.400 kr
16/4 14:35:29
2
6.000 kr
16/4 15:22:20
3
6.300 kr
16/4 15:23:43
3
6.500 kr
16/4 15:52:01
3
ledande budet*
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 464 7080
Spegel
med konsol, nyrokoko, höjd: 242
Utrop: | 6.000 kr |
---|---|
Såld: | 7.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 09:23:29 | 1 | 6.500 kr |
16/4 14:34:50 | 2 | 5.200 kr |
16/4 14:35:14 | 2 | 5.400 kr |
16/4 14:35:29 | 2 | 6.000 kr |
16/4 15:22:20 | 3 | 6.300 kr |
16/4 15:23:43 | 3 | 6.500 kr |
16/4 15:52:01 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27